KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14765298
nr 1476 5298
Oscar Bengts
(1885-1966), Finland
Marinmotiv. Signerad, Akvarell, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Oscar Bengts, finländsk bildkonstnär född 1885 i Närpes, död 1966.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:04:41
17/6 12:39:06
Oscar Bengts
Läs mer om Oscar Bengts